fbpx

Więcej o nas

Weeloveyachting Twój partner w żeglowaniu!

Zapraszamy na wakacje, wypoczynek lub
konferencja pod żaglami.

Jesteśmy kameralną firmą czarterową!
Oferujemy wynajem jachtów i współpracujemy
ze szkołami żeglarskimi. Nasza siedziba
znajduje się w Chorwacji, w Marina
Mandalina Sibenik.

Chorwacja

Czyli kilka powodów dla których warto żeglować w Chorwacji

Dołącz do nas w Chorwacji, idealnym miejscu do żeglowania. Jest to jeden z krajów bałkańskich położonych nad Morzem Adriatyckim. Graniczy z Węgrami na północnym wschodzie, Serbią na wschodzie, Słowenią na północnym zachodzie, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą na południowym wschodzie i ma granicę morską z Włochami na zachodzie i południowym zachodzie. Zagrzeb jest stolicą i największym miastem tego kraju. Wyspiarska Chorwacja składa się z ponad tysiąca różnorodnych wysp i wysepek, z czego 48 jest zamieszkanych na stałe. Największe są Cres i Krk.

Kraj ten charakteryzuje się urozmaiconą linią brzegową, z wieloma wyspami, malowniczymi zatokami i atrakcyjnymi portami, co jest unikatem w skali światowej. Błękitne wody Adriatyku i cuda natury najlepiej podziwiać z jachtu. W Chorwacji znajdziesz 8 parków narodowych, z których najsłynniejszym i najstarszym jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Liczne zabytki kultury świadczące o bogatej historii kraju.

Turystyka jest liderem w chorwackim sektorze usług ekonomicznych, a turystyka żeglarska jest najważniejsza, ponieważ można tu znaleźć mariny z ponad 16 tysiącami miejsc do cumowania. Co więcej, kraj posiada niezanieczyszczone obszary morskie z rezerwatami przyrody i 116 plażami wyróżnionymi Błękitną Flagą. Chorwacja zajmuje 23. miejsce na liście najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie.

Baza Sibenik

Nasze jachty zacumowane są w Sibeniku. To miasto położone w Dalmacji, na środkowym wybrzeżu kraju, przy ujściu rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. Zdecydowanie warto zobaczyć Park Narodowy Krka ze słynnymi wodospadami i Archipelag Kornati. Najbardziej charakterystyczną budowlą w Szybeniku jest Kamienna Katedra św. Piotra Jakuba, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od 50 lat odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy.

Baza Weeloveyachting znajduje się w Marina Mandalina Sibenik. Miejsce położone pomiędzy Zadarem a Trogirem, w naturalnej zatoce na obrzeżach Sibenika. Jest połączone z morzem pięknym kanałem św. Antoniego. Marina może pomieścić 430 jachtów i jest jednym z niewielu chorwackich portów, które mogą przyjąć megajachty. D-Resort Sibenik został otwarty w 2015 roku. Wraz z hotelem, SPA, willami i klubem jachtowym tworzy wspaniały obiekt. Jest to pierwsza marina w Chorwacji, która otrzymała Diamentową Nagrodę Pięć Gwiazdek za lokalizację, gościnność, wysoki standard usług, rozbudowaną infrastrukturę i kuchnię.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie