fbpx

GARCZYN

Na Kaszubach prowadzimy nasze szkolenia nad Jeziorem Garczyn w Ośrodku Konferencyjno – Szkoleniowym „Hotel Garczyn”. Przystań położona jest na południowo-wschodnim brzegu jeziora.

Jezioro Garczyn ma powierzchnię 113 ha i maksymalną głębokość 13,4 metra. To jezioro rynnowe położone na zachód od Kościerzyny, w pobliżu linii kolejowej. Połączone jest ono przesmykiem z Jeziorem Wieprznickim, a wypływa z niego rzeka Graniczna. Garczyn znajduje się na linii turystycznego Szlaku Kaszubskiego.

Ciekawostką jest położona na jeziorze tzw. „Czarcia Wyspa”. To na niej w 1932 r wybudowano trybuny, z których widzowie mogli oglądać pokazy prawie 200 jednostek pływających. Miało to miejsce w tymże roku, między 7 a 14 sierpnia, z okazji Międzynarodowego Zlotu Skautów Wodnych, w którym udział wzięło ponad 900 wodniaków, m.in. z Anglii, Węgier, Rumunii, Łotwy, Francji i Czechosłowacji. Organizacja takiej imprezy potwierdza opinię, że jezioro Garczyn jest pięknym i niesamowitym miejscem.

W Garczynie organizujemy szkolenia motorowodne i żeglarskie. Kursy Sternik Motorowodny – Inland Power Yacht Skipper i Żeglarz Jachtowy oraz szkolenia z holowania narciarzy wodnych i wakeboardzistów prowadzimy w Garczynie od marca do końca października w formie weekendowej. W sezonie letnim zapraszamy także na tygodniowe obozy żeglarsko – motorowodne.

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jaki i międzynarodowych ISSA Global.

Aktualne kursy w bazie GARCZYN

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie