fbpx

ISSA DINGHY JUNIOR Sailing Camp

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Opensailing organizuje obozy żeglarskie ISSA Dinghy Junior w Unieściu dla najmłodszych adeptów żeglarstwa. Uczestnicy tych obozów mają możliwość zdobycia międzynarodowego patentu ISSA przeznaczonego dla osób poniżej 16 roku życia: Dinghy Junior. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Obozy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami i łodziami motorowodnymi, jak i dla młodzieży pragnącej podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnicy obozów dostają solidną dawkę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a do tego mnóstwo zajęć praktycznych na wodzie. Staramy się w młodzieży zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa oraz ukształtować pozytywne postawy młodego człowieka. Uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Będziemy  szkolić  z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.).

Dla kogo
Dzieci i młodzież 7 - 15 lat
Kiedy
02 - 08.07.2023
Gdzie
Mielno - Unieście
Cena
1590 zł

Dlaczego warto z nami?

obóz żeglarski Mielno / Unieście
Posiadamy wieloletnie doświadczenie
w organizacji obozów, regat i wszelakich imprez żeglarskich.
Nasi Optimistkarze szkoleni są przez wykwalifikowanych instruktorów
odnoszą sukcesy na regatach w Polsce i za granicą, między innymi w Chinach.
Jesteśmy członkiem projektu ISSA Dinghy Programme
dedykowanemu najmłodszym żeglarzom.
Obozowicze OpenSailing z niecierpliwością
co roku czekają na kolejne turnusy i to dla nas największa nagroda.

Zajęcia żeglarskie

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Akwen po którym żeglujemy  to jezioro Jamno –jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Zajmuje ono 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni.

Dzieci podczas obozów będą uczyły się żeglarstwa na łódkach regatowych Optimist. Jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to idealny jacht na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem, zabawy i nauki jednocześnie oraz opanowanie podstaw bezpieczeństwa i odpowiedzialności na wodzie. Stawiamy na rozwój ruchowy dzieci i młodzieży, tak potrzebny w dzisiejszym świecie, a także na poszerzanie horyzontów i rozwijanie pasji w naszych najmłodszych klientach.

Pływamy na optymistach

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Na obozach Dinghy Junior, w tej grupie wiekowej, dzieci będą uczyły się żeglarstwa na łódkach regatowych Optimist. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, dzięki którym młodzi żeglarze już po kilku dniach ruszą w swój pierwszy rejs.

Zajęcia motorowodne

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Podczas bloków motorowodnych, dzieci zapoznają się z podstawami budowy łodzi motorowej, opanują podstawowe znaki żeglugowe i sygnały dźwiękowe, nauczą się podstaw ratownictwa i meteorologii.

Każdy z uczestników obozu ma okazję wziąć udział w rejsie po jeziorze Jamno motorówką. To niezwykłe przeżycie, wywołujące zawsze uśmiech na twarzach naszych obozowiczów. Gwarantujemy również do przejażdzki na bananie, kole lub deskach.  Chętnych nigdy nie brakuje, a emocje są przy tym ogromne! Wszystkie atrakcje motorowodne są w cenie obozu.

Nasi OBOZOWICZE

opanują następujące umiejętności:
PRAKTYCZNE
żeglowanie bez instruktora, odpowiedni dobór ubioru i kapoka, umiejętność otaklowania, zarefowania i zwodowania łódki, podstawowe węzły żeglarskie, balastowanie jachtem używając ciężaru własnego ciała i przy pomocy szota, wykonanie zwrotu oraz kontrola prędkość jachtu, samodzielnie przygotowanie jachtu do holowania, postawienie wywróconego jachtu
TEORETYCZNE
Na obozie w Mielnie i Unieściu obozowicze Opensailing poznają przepisy prawa drogi, kolizji oraz przepisy regatowe obowiązujące na zbiornikach wodnych, opanowujemy wiedzę dotyczącą budowy jachtu, meteorologii i aerodynamiki żagli, nauczymy się podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie, przy pomoście oraz na brzegu.
POZOSTAŁE
Dodatkowe zagadnienia, których tajniki zostaną przedstawione nasym obozowiczom to umiejętność pracy w załodze, bezwzględny szacunek dla żywiołu wiatru i wody, pełne bezpieczeństwo na wodzie czyli samoasekuracja podczas różnych zajęć sportowych i rekreacyjnych, poznamy gry i zabawy nad wodą i w terenie

Do zdobycia na obozie

PATENTY I CERTYFIKATY

ISSA Dinghy Skipper Programme

promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży

ISSA Dinghy Skipper to promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z naciskiem na poziom wyszkolenia, bezpieczeństwo, rozwój osobisty oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. Pozwala on na współpracę z klubami/organizacjami, które nie skupiają się na osiągnięciu wyników sportowych. To platforma do wspólnych działań, imprez, integracji oraz poznawania innych kultur. ISSA Dinghy Skipper to również współdziałanie w ramach innych imprez organizowanych przez ISSA i jej szkoły.

Na naszym obozie początkujący adepci żeglarstwa będą mogli poznać swoich starszych kolegów, którzy także kiedyś wykonywali pierwsze halsy pod okiem naszych trenerów, potem trenowali w klubie żeglarskim, startowali w regatach w Polsce i za granicą. Teraz sami przekazują żeglarską wiedzę młodszym kolegom i koleżankom a przy wieczornych ogniskach opowiedzą jak to jest ścigać się Optimistem w Chinach…

Ramowy rozkład dnia!

* bloki programowe dostosowujemy do warunków pogodowych
7:30 - 8:30
pobudka, toaleta poranna, ćwiczenia poranne, porządki
8:30 - 9:00
śniadanie
9:00 - 13:00
blok przedpołudniowy – zajęcia żeglarskie, motorowodne, rekreacyjne
13:00 - 15:30
obiad i siesta poobiednia
15:30 - 18:00
blok popołudniowy – zajęcia żeglarskie, motorowodne, rekreacyjne
18:00 - 19:00
kolacja
19:00 - 20:30
blok wieczorny – zajęcia integracyjne – gry i zabawy
20:30 - 22:00
odpoczynek, przygotowanie do ciszy nocnej
22:00 - 7:00
cisza nocna

Szczegóły!

obóz żeglarski Mielno / Unieście
Cena zawiera
szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, pełną realizację programu, jachty i motorówki, materiały szkoleniowe, podręcznik, opiekę instruktorów i trenerów, opłaty portowe, bilety wstępu, ubezpieczenie, transport* (dla uczestników z Piły), wyżywienie zakwaterowanie,
Cena nie zawiera
opłat egzaminacyjnych i za wydanie patentów: Dinghy Junior i Keelboat Junior 65 zł
Zabawy wieczorne
wodna wojna, kino pod gwiazdami z popcornem, dyskoteka, ognisko, podchody, bieg szampański, rozgrywki w cymbergaja, spotkanie z Neptunem, dla osób które są pierwszy raz na obozie – zaślubiny z morzem,
wodne szaleństwa
motorowodniactwo nad Jeziorem Jamno ( ciacho do holowania za motorówką), szaleństwa na plaży, skimboard, SUP, … wiele innych atrakcji
Certyfikaty i uprawnienia możliwe do uzyskania na imprezie
Dinghy Junior, Keelboat Junior, grupa młodzieżowa 7-15 lat
Program szkolenia
dostosowany do zakresu wymagań obowiązujących programów szkolenia
Zakwaterowanie
Ośrodek Krokus w Mielnie
Wyżywienie
pełne wyżywienie
Egzaminy
w ostatnim dniu szkolenia
Cena
1590 zł
Terminy obozów
02.07 - 08.07.2023
Miejsce szkolenia
Mielno, Jezioro Jamno, Morze Bałtyckie
Transport
własny
Rodzaj imprezy
Dinghy Junior, Keelboat Junior, grupy wiekowe: 7-11 lat i 12-15 lat
Kadra
profesjonalni instruktorzy i trenerzy, doświadczona kadra pedagogiczna, nauczyciele i ratownicy

ISSA DINGHY JUNIOR Sailing Camp

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Miejsce obozu

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
  Nawigacja

  Mój koszyk

  Zamknij
  Oglądane

  Najczęściej wyświetlane

  Zamknij

  Szybki podgląd

  Zamknij

  Kategorie