fbpx

ISSA DINGHY JUNIOR Sailing Camp

obóz żeglarski w Nysie

Opensailing organizuje obozy żeglarskie ISSA Dinghy Junior w Nysie dla najmłodszych adeptów żeglarstwa. Uczestnicy tych obozów mają możliwość zdobycia międzynarodowego patentu ISSA przeznaczonego dla osób poniżej 16 roku życia: Dinghy Junior. Oferta skierowana jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Obozy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami i łodziami motorowodnymi, jak i dla młodzieży pragnącej podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnicy obozów dostają solidną dawkę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a do tego mnóstwo zajęć praktycznych na wodzie. Staramy się w młodzieży zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa oraz ukształtować pozytywne postawy młodego człowieka. Uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Będziemy  szkolić  z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.).

Akwen po którym żeglujemy  to jezioro Nyskie, zbiornik utworzony w 1971 roku. Stacjonujemy w Błękitnej Zatoce, ośrodku wypoczynkowym oferującym domki letniskowe. Do dyspozycji mamy tutaj piękną piaszczystą plażę, otoczoną zielnią.

Dzieci podczas obozów będą uczyły się żeglarstwa na łódkach regatowych Optimist. Jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to idealny jacht na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem, zabawy i nauki jednocześnie oraz opanowanie podstaw bezpieczeństwa i odpowiedzialności na wodzie. Stawiamy na rozwój ruchowy dzieci i młodzieży, tak potrzebny w dzisiejszym świecie, a także na poszerzanie horyzontów i rozwijanie pasji w naszych najmłodszych klientach.

Podczas bloków motorowodnych, dzieci zapoznają się z podstawami budowy łodzi motorowej, opanują podstawowe znaki żeglugowe i sygnały dźwiękowe, nauczą się podstaw ratownictwa i meteorologii.

Oprócz zajęć motorowodno-żeglarskich, na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji, jak dyskoteki, ogniska, podchody, zabawy plażowe, zabawy wodne na obiektach pływających typu banan, koło i dużo innych niespodzianek.

Uczestnicy obozu mają możliwość zdobycia międzynarodowego patentu ISSA przeznaczonego dla osób poniżej 16 roku życia: Dinghy Junior oraz Keelboat Junior.

Dla kogo
Dzieci i młodzież 7 - 15 lat
Kiedy
25.06.-01.07.2023 02.07.-08.07.2023
Gdzie
Błękitna Zatoka, Jezioro Nyskie
Cena
1590 zł

Dlaczego warto z nami?

obóz żeglarski w Nysie
Posiadamy wieloletnie doświadczenie
w organizacji obozów, regat i wszelakich imprez żeglarskich.
Nasi Optimistkarze szkoleni są przez wykwalifikowanych instruktorów
odnoszą sukcesy na regatach w Polsce i za granicą, między innymi w Chinach.
Jesteśmy członkiem projektu ISSA Dinghy Programme
dedykowanemu najmłodszym żeglarzom.
Obozowicze OpenSailing z niecierpliwością
co roku czekają na kolejne turnusy i to dla nas największa nagroda.

Zajęcia żeglarskie

obóz żeglarski w Nysie

Akwen po którym żeglujemy  to jezioro Jamno –jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, w gminie Mielno, odcięte mierzeją od Morza Bałtyckiego. Zajmuje ono 9. miejsce w Polsce pod względem powierzchni.

Dzieci podczas obozów będą uczyły się żeglarstwa na łódkach regatowych Optimist. Jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to idealny jacht na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem, zabawy i nauki jednocześnie oraz opanowanie podstaw bezpieczeństwa i odpowiedzialności na wodzie. Stawiamy na rozwój ruchowy dzieci i młodzieży, tak potrzebny w dzisiejszym świecie, a także na poszerzanie horyzontów i rozwijanie pasji w naszych najmłodszych klientach.

Pływamy na optymistach

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Na obozach Dinghy Junior, w tej grupie wiekowej, dzieci będą uczyły się żeglarstwa na łódkach regatowych Optimist. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy, dzięki którym młodzi żeglarze już po kilku dniach ruszą w swój pierwszy rejs.

Zajęcia motorowodne

obóz żeglarski w Nysie

Podczas bloków motorowodnych, dzieci zapoznają się z podstawami budowy łodzi motorowej, opanują podstawowe znaki żeglugowe i sygnały dźwiękowe, nauczą się podstaw ratownictwa i meteorologii.

Każdy z uczestników obozu ma okazję wziąć udział w rejsie po jeziorze Jamno motorówką. To niezwykłe przeżycie, wywołujące zawsze uśmiech na twarzach naszych obozowiczów. Gwarantujemy również do przejażdzki na bananie, kole lub deskach.  Chętnych nigdy nie brakuje, a emocje są przy tym ogromne! Wszystkie atrakcje motorowodne są w cenie obozu.

Nasi OBOZOWICZE

opanują następujące umiejętności:
PRAKTYCZNE
żeglowanie bez instruktora, odpowiedni dobór ubioru i kapoka, umiejętność otaklowania, zarefowania i zwodowania łódki, podstawowe węzły żeglarskie, balastowanie jachtem używając ciężaru własnego ciała i przy pomocy szota, wykonanie zwrotu oraz kontrola prędkość jachtu, samodzielnie przygotowanie jachtu do holowania, postawienie wywróconego jachtu
TEORETYCZNE
Na obozie w Mielnie i Unieściu obozowicze Opensailing poznają przepisy prawa drogi, kolizji oraz przepisy regatowe obowiązujące na zbiornikach wodnych, opanowujemy wiedzę dotyczącą budowy jachtu, meteorologii i aerodynamiki żagli, nauczymy się podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie, przy pomoście oraz na brzegu.
POZOSTAŁE
Dodatkowe zagadnienia, których tajniki zostaną przedstawione nasym obozowiczom to umiejętność pracy w załodze, bezwzględny szacunek dla żywiołu wiatru i wody, pełne bezpieczeństwo na wodzie czyli samoasekuracja podczas różnych zajęć sportowych i rekreacyjnych, poznamy gry i zabawy nad wodą i w terenie

Do zdobycia na obozie

PATENTY I CERTYFIKATY

ISSA Dinghy Skipper Programme

promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży

ISSA Dinghy Skipper to promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży z naciskiem na poziom wyszkolenia, bezpieczeństwo, rozwój osobisty oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. Pozwala on na współpracę z klubami/organizacjami, które nie skupiają się na osiągnięciu wyników sportowych. To platforma do wspólnych działań, imprez, integracji oraz poznawania innych kultur. ISSA Dinghy Skipper to również współdziałanie w ramach innych imprez organizowanych przez ISSA i jej szkoły.

Na naszym obozie początkujący adepci żeglarstwa będą mogli poznać swoich starszych kolegów, którzy także kiedyś wykonywali pierwsze halsy pod okiem naszych trenerów, potem trenowali w klubie żeglarskim, startowali w regatach w Polsce i za granicą. Teraz sami przekazują żeglarską wiedzę młodszym kolegom i koleżankom a przy wieczornych ogniskach opowiedzą jak to jest ścigać się Optimistem w Chinach…

Ramowy rozkład dnia!

* bloki programowe dostosowujemy do warunków pogodowych
7:30 - 8:30
pobudka, toaleta poranna, ćwiczenia poranne, porządki
8:30 - 9:00
śniadanie
9:00 - 13:00
blok przedpołudniowy – zajęcia żeglarskie, motorowodne, rekreacyjne
13:00 - 15:30
obiad i siesta poobiednia
15:30 - 18:00
blok popołudniowy – zajęcia żeglarskie, motorowodne, rekreacyjne
18:00 - 19:00
kolacja
19:00 - 20:30
blok wieczorny – zajęcia integracyjne – gry i zabawy
20:30 - 22:00
odpoczynek, przygotowanie do ciszy nocnej
22:00 - 7:00
cisza nocna

Szczegóły!

obóz żeglarski w Nysie
Cena zawiera
szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne, pełną realizację programu, jachty i motorówki, materiały szkoleniowe, podręcznik, opiekę instruktorów i trenerów, opłaty portowe, bilety wstępu, ubezpieczenie, transport* (dla uczestników z Piły), wyżywienie zakwaterowanie,
Cena nie zawiera
opłat egzaminacyjnych i za wydanie patentów: Dinghy Junior i Keelboat Junior 65 zł
Zabawy wieczorne
wodna wojna, kino pod gwiazdami z popcornem, dyskoteka, ognisko, podchody, bieg szampański, rozgrywki w cymbergaja,
wodne szaleństwa
motorowodniactwo nad Jeziorem Jamno ( ciacho do holowania za motorówką), szaleństwa na plaży, skimboard, SUP, … wiele innych atrakcji
Certyfikaty i uprawnienia możliwe do uzyskania na imprezie
Dinghy Junior, Keelboat Junior, grupa młodzieżowa 7-15 lat
Program szkolenia
dostosowany do zakresu wymagań obowiązujących programów szkolenia
Zakwaterowanie
Błękitna Zatoka, Jezioro Nyskie
Wyżywienie
pełne wyżywienie
Egzaminy
w ostatnim dniu szkolenia
Cena
1590 zł
Terminy obozów
25.06.-01.07.2023 oraz 02.07.-08.07.2023
Miejsce szkolenia
Błękitna Zatoka, Jezioro Nyskie
Transport
własny
Rodzaj imprezy
Dinghy Junior, Keelboat Junior, grupy wiekowe: 7-11 lat i 12-15 lat
Kadra
profesjonalni instruktorzy i trenerzy, doświadczona kadra pedagogiczna, nauczyciele i ratownicy

ISSA DINGHY JUNIOR Sailing Camp

obóz żeglarski w Nysie

Miejsce obozu

obóz żeglarski w Nysie

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!
  Nawigacja

  Mój koszyk

  Zamknij
  Oglądane

  Najczęściej wyświetlane

  Zamknij

  Szybki podgląd

  Zamknij

  Kategorie