fbpx

Kursy specjalistyczne z Opensailing!

Zdobądź certyfikat i uprawnienia specjalistyczne i ruszaj w rejs z Opensailing.

OPENSAILING oferuje profesjonalne szkolenia specjalistyczne dostosowane do oczekiwań i preferencji uczestników.

Indywidualne podejście do klienta i kwalifikacje naszej kadry pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szkolimy według standardów ISSA oraz na patenty państwowe. Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich (ISSA) to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie.

Filozofia naszych kursów to klarowne i praktyczne szkolenia obejmujące wszystkie poziomy wiedzy żeglarskiej. Szkolenia na poziomach podstawowych są okrojone do niezbędnego minimum. Wymagamy jednak, aby ten podstawowy zakres wiedzy i praktyki został opanowany tak, aby po ukończonym kursie każdy uczestnik mógł samodzielnie prowadzić jachty w bezpieczny sposób.

Stawiamy nacisk na odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Bardzo ważny jest odpowiedni poziom wiedzy, ale nieodzowna i kluczowa – odpowiedzialność za siebie i innych.

Oferta kursów specjalistycznych w Opensailing!

Kursy SRC i holowania obiektów pływających w Opensailing.
125.49$

Cena zawiera:
 • szkolenie teoretyczne
 • szkolenie praktyczne
 • materiały szkoleniowe
 • opiekę instruktorów
 • opłaty portowe
 • paliwo do motorówki
Cena nie zawiera:
 • opłat egzaminacyjnych i za wydanie patentów: holowanie obiektów pływających 250 + 50 zł,
 • opłat za kursy dodatkowe
125.49$

Cena zawiera :
 • szkolenie teoretyczne
 • szkolenie praktyczne
 • materiały szkoleniowe
 • opiekę instruktorów
 • pełną realizację programu szkolenia
Cena nie zawiera (płatne na miejscu):
 • opłaty za egzamin i wydanie certyfikatu – 230 zł

Dlaczego warto z nami?

Oto kilka powodów, które sprawią, że podróż na wodach stanie się wyjątkowym przeżyciem.

Kursy radiooperatora SRC/VHF w Opensailing

Kursy radiooperatora SRC/VHF w naszej szkole to kursy jednodniowe!

Kursy radiooperatora SRC/VHF w naszej szkole to kursy jednodniowe, które prowadzimy przez cały rok. W sezonie od marca do października w wybranych bazach uczymy przyszłych radiooperatorów w niedziele. Kurs trwa kilka godzin, w zależności od wielkości grupy, a szkolimy się do skutku – aż każdy uczestnik opanuje cały zakres materiału.

Ten rodzaj szkolenia kończy się egzaminem w tym samym dniu. OpenSailing certyfikuje na patenty międzynarodowe ISSA SRC/VHF, respektowane praktycznie we wszystkich destynacjach na świecie. Nasze certyfikaty wystawiane są w Londynie, a czas oczekiwania to około 3-4 tygodni. Dokumenty przychodzą prosto pod wskazany adres. Dlatego zachęcamy do udziału w szkoleniu, aby w pełni móc korzystać z posiadanych przez Państwa uprawnień.

Ważne!
Przypominamy, że na każdym jachcie morskim, na którym znajduje się stacja radiowa UKF, przynajmniej jedna osoba z załogi musi ukończyć takowy kurs i posiadać dokument potwierdzający nabytą wiedzę. Jeden dzień, jeden kurs, a wiedza i patent na całe życie.

Na kursie zdobędziesz

niezbędną wiedzę od kompetentnych i doświadczonych instruktorów – o sposobach komunikowania się w niebezpieczeństwie
Umiejętność odpowiedniego wzywania pomocy
w sytuacji alarmowej poza spokojem potrzebna jest wiedza jakie informacje powinniśmy przekazać podczas wzywania pomocy
Wykorzystywania urządzeń na jachcie
Odbierania prognozy pogody i ostrzeżeń nawigacyjnych
Jak należy komunikować się z bosmanatami czy kapitanatami portów
strażą graniczną i innymi jednostkami…

 

Kurs holowania w OpenSailing to kurs jednodniowy!

Składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych oraz dostępu do materiałów dydaktycznych.

Po dokonaniu rezerwacji otrzymujecie od nas Państwo materiały poglądowe do nauki online, które dostępne są również na naszej stronie. Są to ćwiczenia, podręczniki, prezentacje i pomocne plansze. Część kursu online i dostępne materiały pomagają we wstępnym przygotowaniu się do szkolenia. Całość materiału zostanie oczywiście omówiona przez instruktora na szkoleniu stacjonarnym.
Nasze kursy stacjonarne odbywają się w wybranych bazach najczęściej w sobotę lub niedzielę. Całość składa się z zajęć teoretycznych z prezentacją w sali i praktycznych na łodzi.

Ważne!
Podstawowy zakres wiedzy o holowaniu i sportach holowanych jest zawarty w każdym naszym kursie motorowodnym, bo tego wymaga standard prowadzonych przez nas szkoleń. Jednak w Polsce do holowania wymagana jest osobna potwierdzająca zdany egzamin Licencja na holowanie narciarza i i innych obiektów pływających.

Centrum egzaminacyjne ICC Sail & Power

Polskie patenty motorowodne lub żeglarskie wystawiane przez Polski Związek Motorowodny

Nasze Centrum Egzaminacyjne ICC Sail & Power jest licencjonowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Podmiotem Egzaminacyjnym. Po naszych kursach otrzymujecie Państwo polskie patenty motorowodne lub żeglarskie wystawiane przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego lub Polski Związek Żeglarski.

Może zainteresuję Cię również!

Kurs sternika motorowodnego ONLINE! TEORIA ONLINE? teraz to możliwe! zdobądź wiedzę z części teoretycznej, niezbędną do uzyskania patentu!

Chciałbyś pływać na motorówce lub na skuterze wodnym? Ten kurs skierowany jest właśnie do Ciebie! Na kursie dowiesz się jak robić to bezpiecznie, a czerpać z tego wiele przyjemności.

Patent sternika motorowodnego jest niezbędny do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczeń mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich na łodziach o długości do 12 m w odległości 2 Mm od brzegu lub po morskich wodach osłoniętych. Po morzu w porze dziennej. Jest on przydatny nie tylko dla miłośników motorówek, ale także nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie