fbpx

Pierwszy kurs radiooperatora w Nowym Roku

KURS SRC/VHF - 26 stycznia nad Zalewem Sulejowskim

Mamy dla Was świetne wieści! Już w przyszłym tygodniu zapraszamy na pierwsze szkolenie rodiooperatora bliskiego zasięgu SRC/VHF w tym sezonie. Spotykamy się 26 stycznia nad Zalewem Sulejowskim.

Certyfikat radiooperatora jest niezbędnym szkoleniem, które każdy z nas powinien odbyć, jeśli myśli o prowadzenia jachtu. Świadectwo to musi posiadać chociaż jedna osoba w załodze jachtu morskiego, na którym znajdują się urządzenia do łączności morskiej (a znajdują się praktycznie na każdym morskim jachcie).

Jest to kurs jednodniowy, jednak warto się do niego przygotować kilka dni wcześniej – chociażby opanowując alfabet, którego znajomość jest jedną z najważniejszych umiejętności przy posługiwaniu się stacją radiową UKF poza granicami naszego kraju. Poza alfabetem kurs obejmuje kilkanaście wybranych elementów związanych z obsługą radia morskiego. Są to umiejętności wybitnie praktyczne. Nierozerwalnym elementem szkolenia są ćwiczenia praktyczne na rzeczywistych stacjach radiowych. Kurs trwa od 4 do 6 godzin w zależności od liczby uczestników i kończy się egzaminem tego samego dnia.

Na kursie zdobędziecie niezbędną wiedzę od kompetentnych i doświadczonych instruktorów. Omówimy sposoby komunikowania się w niebezpieczeństwie, wzywania pomocy, wykorzystywania urządzeń na jachcie, odbierania prognozy pogody i ostrzeżeń nawigacyjnych. Nauczycie się, jak należy komunikować się z bosmanatami czy kapitanatami portów, strażą graniczną, innymi jednostkami.

Sezon szkoleniowy zaczynamy w marcu, więc macie jedyną i niepowtarzalną szansę zdobycia certyfikatu SRC dużo wcześniej. Tym samym zyskujecie gwarancję rozpoczęcia nowego sezonu na wodzie z kolejnym, tak ważnym patentem. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona, dlatego nie wahajcie się i bookujcie szkolenie już dziś.

SZKOLENIE INSTRUKTORSKIE W SIBENIKU
Współpraca Opensailing z Beezone
Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie