fbpx

SRC template

Kurs specjalistyczny SRC / VHF

kurs specjalistyczny na radiooperatora

Jest to kurs jednodniowy, jednak warto się do niego przygotować kilka dni wcześniej – chociażby opanowując alfabet, którego znajomość jest jedną z najważniejszych umiejętności przy posługiwaniu się stacją radiową UKF poza granicami naszego kraju. Poza alfabetem kurs obejmuje kilkanaście wybranych elementów związanych z obsługą radia morskiego. Są to umiejętności wybitnie praktyczne. Nierozerwalnym elementem szkolenia są ćwiczenia praktyczne na rzeczywistych stacjach radiowych.

O co chodzi z tym UKF, VHF, DSC?

Oznaczenia UKF, VHF, DSC?
 • UKF – ultra krótkie fale
 • VHF – very high frequency
 • DSC – digital selective calling

Na kursie zdobędziesz

niezbędną wiedzę od kompetentnych i doświadczonych instruktorów – o sposobach komunikowania się w niebezpieczeństwie
Umiejętność odpowiedniego wzywania pomocy
w sytuacji alarmowej poza spokojem potrzebna jest wiedza jakie informacje powinniśmy przekazać podczas wzywania pomocy
Wykorzystywania urządzeń na jachcie
Odbierania prognozy pogody i ostrzeżeń nawigacyjnych
Jak należy komunikować się z bosmanatami czy kapitanatami portów
strażą graniczną i innymi jednostkami…

Kursy radiooperatora SRC/VHF w Opensailing

Kursy radiooperatora SRC/VHF w naszej szkole to kursy jednodniowe!

Kursy radiooperatora SRC/VHF w naszej szkole to kursy jednodniowe, które prowadzimy przez cały rok. W sezonie od marca do października w wybranych bazach uczymy przyszłych radiooperatorów w niedziele. Kurs trwa kilka godzin, w zależności od wielkości grupy, a szkolimy się do skutku – aż każdy uczestnik opanuje cały zakres materiału.

Ten rodzaj szkolenia kończy się egzaminem w tym samym dniu. OpenSailing certyfikuje na patenty międzynarodowe ISSA SRC/VHF, respektowane praktycznie we wszystkich destynacjach na świecie. Nasze certyfikaty wystawiane są w Londynie, a czas oczekiwania to około 3-4 tygodni. Dokumenty przychodzą prosto pod wskazany adres. Dlatego zachęcamy do udziału w szkoleniu, aby w pełni móc korzystać z posiadanych przez Państwa uprawnień.

Ważne!
Przypominamy, że na każdym jachcie morskim, na którym znajduje się stacja radiowa UKF, przynajmniej jedna osoba z załogi musi ukończyć takowy kurs i posiadać dokument potwierdzający nabytą wiedzę. Jeden dzień, jeden kurs, a wiedza i patent na całe życie.

Patenty i certyfikaty do zdobycia na tym kursie!

Zdobądź uprawnienia na radiooperatora SRC / VHF

Polski patent SRC / Patent Operatora Radiotelefonii Morskiej
Patent Operatora Radiotelefonii Morskiej potwierdza, że osoba posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę związane z korzystaniem z radiotelefonu VHF w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji na wodach terytorialnych Polski. Jest on wymagany na wielu jednostkach pływających, takich jak jachty, łodzie motorowe czy statki, zarówno w rekreacyjnym, jak i zawodowym żeglugowaniu na polskich wodach.

Certyfikat SRC Issa Global
Certyfikat SRC wydawany przez ISSA Global jest uznawany przez wiele krajów na całym świecie i może być wymagany na jednostkach pływających w celu zapewnienia zgodności z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi komunikacji radiowej na morzu. Jest on szczególnie przydatny dla osób pracujących zawodowo na morzu, takich jak marynarze, kapitanowie statków, sternicy czy ratownicy morscy, ale może być także zdobywany przez żeglarzy rekreacyjnych, którzy chcą podnosić swoje umiejętności w zakresie komunikacji radiowej na wodach międzynarodowych.

Szkolenia SRC / VHF w Opensailing

Nasz jednodniowy kurs SRC / VHF to
Dostosowany do zakresu wymagań obowiązujących programów szkolenia, zajęcia mają charakter bardzo praktyczny, zajęcia odbywają się na prawdziwych radiostacjach, takich jakie znajdziemy na jachtach.
Program szkolenia
Kurs trwa jeden dzień i jest zakończony egzaminem!
Czas kursu
Profesjonalni instruktorzy i trenerzy, doświadczona kadra pedagogiczna, nauczyciele i ratownicy
Kadra

Materiały szkoleniowe do kursu!

Zdobądź wiedzę niezbędną do uzyskania patentu motorowodnego! Przygotowane przez naszych instruktorów materiały szkoleniowe sprawią, że będzie to formalność.

Po dokonaniu rezerwacji na naszej stronie, otrzymujecie od nas materiały poglądowe do nauki. Zyskujecie dostęp online do unikatowych podręczników i ćwiczeń ISSA, pomocy i tablic, a także świetnie opracowanego alfabetu fonetycznego. Zachęcamy do zapoznania się z tą wiedzą, co ułatwi opanowanie pozostałej części teorii na szkoleniu.

Nasze materiały to zestaw wiedzy niezbędny do uzyskania uprawnień radiooperatora co daje gwarancję bezpiecznego poruszania się łodzią lub jachtem. Materiały szkoleniowe od Opensailing zostały przygotowane przez profesjonalistów oraz pasjonatów żeglarstwa co gwarantuje treści szkoleniowe na najwyższym poziomie!

Tak szkolimy!

Zobacz przykładowe zdjęcie ze szkoleń z Opensailing.com

Może zainteresuję Cię również!

Kurs sternika motorowodnego ONLINE! TEORIA ONLINE? teraz to możliwe! zdobądź wiedzę z części teoretycznej, niezbędną do uzyskania patentu!

Chciałbyś pływać na motorówce lub na skuterze wodnym? Ten kurs skierowany jest właśnie do Ciebie! Na kursie dowiesz się jak robić to bezpiecznie, a czerpać z tego wiele przyjemności.

Patent sternika motorowodnego jest niezbędny do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczeń mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich na łodziach o długości do 12 m w odległości 2 Mm od brzegu lub po morskich wodach osłoniętych. Po morzu w porze dziennej. Jest on przydatny nie tylko dla miłośników motorówek, ale także nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Miejsce kursu

Wyznacz trasę, lub sprawdź jak do nas dojechać

Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Nasza kadra z chęcią odpowie na Twoje pytania!
  Nawigacja

  Mój koszyk

  Zamknij
  Oglądane

  Najczęściej wyświetlane

  Zamknij

  Szybki podgląd

  Zamknij

  Kategorie