fbpx

Szkółki Żeglarskie OPENSAILING

OpenSailing od wielu lat organizuje wakacyjne kursy żeglarskie oraz obozy, które zapewniają wiele atrakcji. W OpenSailing organizujemy obozy dla najmłodszych adeptów żeglarstwa Dinghy Skipper Camp w ramach programu Dinghy Skipper Programme ISSA Schools. Na obozach i koloniach Łowcy Wiatru szkolimy między innymi na łódkach klasy Optimist. Bardzo się cieszymy, że w kilku lokalizacjach z początkiem sezonu żeglarskiego 2023 uruchomimy zajęcia w stacjonarnych szkółkach żeglarskich. Powstaną one w naszych bazach, a także we współpracy z kilkoma klubami uczniowskimi i szkołami podstawowymi.

Do szkółki żeglarskiej mogą zapisywać się dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Początkowe szkolenie odbywa się na jednoosobowych łódkach klasy Optimist a w czasie trwania kursu dzieci uczą się: samodzielności w działaniu, bezpiecznego zachowania w wodzie i nad wodą, taklowania i roztaklowywania optimista, podstaw żeglowania i prowadzenia swojej łódki, podstaw meteorologii i etykiety żeglarskiej. Po zakończeniu pierwszego etapu szkolenia można podjąć decyzję o regularnym uprawianiu żeglarstwa.

Kolejny etap szkolenia odbywa się już w grupie sportowej przez cały rok. W sezonie, tj. od kwietnia do końca października, są to zajęcia praktyczne na wodzie, pod opieką wykwalifikowanych trenerów, a poza sezonem – zajęcia teoretyczne i ogólnorozwojowe – sala gimnastyczna, akrobatyka. Treningi odbywają się dla każdej grupy dwa razy w tygodniu. W okresie wakacji oraz zimą dzieci mają możliwość uczestniczenia w zgrupowaniach sportowych zarówno w kraju jak i za granicą.

Więcej szczegółów i zapisy już wkrótce na naszej stronie www.opensailing.com

OpenSailing w programie KDR
Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach
Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie