fbpx

TOLKMICKO

Kursy Opensailing organizujemy w Tolkmicku. Jest to miasto w powiecie elbląskim, położone nad Zalewem Wiślanym. Znajduje się tutaj dwanaście obiektów, wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych. Do atrakcji turystycznych zaliczyć można także Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz port, w którym znajdują się budynki bazy rybackiej, ratowników SAR (Search and Rescue) – jedyna taka jednostka nad Zalewem Wiślanym oraz bosmanat portu. Port składa się z awanportu o długości 170 m ( falochron Wschodni i Zachodni) oraz basenu portowego o długości 210 m. Na Nabrzeżu Południowym umiejscowiona jest Przystań żeglarska Pętli Żuławskiej.

W odległości 4 km na wschód od portu, około 20 metrów od plaży, znajduje się głaz narzutowy nazywany Świętym Kamieniem. Jest to wyjątkowe miejsce w Tolkmicku. Kamień ma obwód 14 metrów, można do niego podejść, gdyż woda sięga tu zaledwie do łydek. Było to miejsce obrzędów pogańskich Prusów, czyli głaz ofiarny, na którym składano podziękowania po połowach.

W Tolkmicku organizujemy w Opensailing szkolenia motorowodne i żeglarskie na wszystkich poziomach zaawansowania. Oferujemy kursy podstawowe: Sternik Motorowodny – Inland Power Yacht Skipper, Żeglarz Jachtowy – Inland Skipper, szkolenia z holowania narciarzy wodnych i wakeboardzistów. Szkolimy tutaj także przyszłych Sterników Morskich i Kapitanów Jachtowych  na kursach: Inshore Skipper, Offshore Skipper i Master of Yacht.

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jaki i międzynarodowych ISSA Global.

Aktualne kursy w bazie TOLKMICKO

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie