fbpx

VODITELJ BRODICE - patent chorwacki

Dzięki temu, że organizujemy rejsy, szkolenia i chartery w Chorwacji, można z naszą pomocą uzyskać uprawnienia chorwackiego sternika – Voditelj Brodice. Egzamin obejmuje takie tematy jak nawigacja, podstawowa wiedza z zakresu budowy i wyposażenia jachtów, prawo morskie i meteorologia, manewry portowe, przepisy międzynarodowe i lokalne, pierwsza pomoc oraz umiejętności z obsługi radia VHF/SRC.

Patent Voditelj Brodice jest ważny i uznawany tylko w Chorwacji. Musisz mieć ukończone 16 lat i zdać egzamin z wiedzy i umiejętności żeglarskich przed chorwacką komisją. Posiadając go, nie jest wymagany dodatkowy certyfikat radiooperatora SRC, ponieważ jest to również część szkolenia i egzaminu.

Taka licencja uprawnia do kierowania jachtami żaglowymi i motorowymi o łącznej wadze do 30 ton (do 12 metrów długości jachtu). Do uzyskania tych kwalifikacji nie jest wymagane żadne doświadczenie. Od 16 do 18 roku życia moc silnika jest ograniczona do 15 KW.

Egzamin zdawany jest w jednym z Kapitanatów Portowych w Chorwacji w języku angielskim, niemieckim lub chorwackim. Wystarczy podstawowa znajomość jednego z tych języków. Opłata za egzamin i wydanie patentu Voditelj Brodice wynosi około 115 Euro (860 kun), płatne na miejscu gotówką.

Posiadając ten certyfikat możesz pływać na własnym lub wyczarterowanym jachcie. Agencja czarterowa sprawdzi, która oferta jachtu jest objęta licencją. W praktyce, są to niemal wszystkie rozmiary najpopularniejszych jachtów i motorówek czarterowych.

Nie jest wymagane żadne szkolenie, aby przygotować się do egzaminu Voditelj Brodice kategorii B. Ponadto nie jest wymagane doświadczenie w nawigacji. Polecamy jednak udział w kursie ze względu na dużą ilość materiału, odpowiedzialną postawę na wodzie oraz bezpieczeństwo Twoje i innych. Przede wszystkim warto zdobywać doświadczenie w żeglarstwie, a co najważniejsze, w towarzystwie uprawnionego i kompetentnego sternika.

Kiedy będę potrzebował tego patentu?

CHCESZ PŁYWAĆ JACHTAMI ŻAGLOWYMI I MOTOROWODNYMI W CHORWACJI

Jakie wymagania muszę spełniać?

UKOŃCZONE 16 LAT

ZDAĆ EGZAMIN PRZED CHORWACKĄ KOMISJĄ

Aktualne kursy żeglarskie

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie