fbpx

Współpraca Thundercat Polska i OpenSailing

No i dzieje się!  Thundercat Polska i OpenSailing  wspólnie popracują nad rozwojem klasy sportowej P – 750. Thundercat to pompowany katamaran o długości 4,1 m. Jednostki klasy P – 750 napędzane są silnikiem o mocy 50 KM, co przy stosunkowo niewielkiej masie pontonu i dwuosobowej załodze pozwala na rozwinięcie prędkości nawet do około 120 km/h. Załoga składa się z pilota oraz pomocnika – balastu, który poprzez odpowiednie przemieszczanie ciężaru ciała wpływa na pochylenie i kurs łodzi. Pierwsze pontony Thundercat zostały zbudowane w latach 80. w RPA i to właśnie stamtąd pochodzą czterej główni producenci sprzętu.

Niezwykle widowiskowe wyścigi rozgrywane są od lat między innymi w Australii, Nowej Zelandii czy we wspomnianej RPA. Klasa ta zdobywa coraz większą popularność również w Europie. Mamy nadzieję, że Thundercaty będą rosły w siłę również w Polsce i na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez motorowodnych rangi mistrzowskiej. W Polsce w 2015 r. poznański motorowodniak Adam Suszczyk dostrzegł potencjał drzemiący w tych niepozornych pontonach i zaczął promować na terenie całego kraju zawody w formie wyścigów. Z uwagi na ekstremalny charakter sportu, początkowo trudno było znaleźć chętnych do wspólnej zabawy, pomimo powszechnego podziwu, jaki wzbudzają te wyścigi.

Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w promocję i rozwój dotychczas mało znanej w Polsce klasy sportowej P-750. Razem z Zapcat Thundercat Polska zorganizujemy  w sezonie 2023 cykl imprez eliminacyjnych Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski – Grand Prix International P750 Thundercat Poland. Gorąco zapraszamy Was na cykl zawodów sportowych oraz na imprezy promocyjne i pokazowe do Wrocławia, Sopotu, Mielna, Nysy oraz kilku innych lokalizacji. Szczegóły już wkrótce! Będzie dużo adrenaliny!

Rytm Ulicy Kids – żeglarze wspierają tancerzy…
Szlifowanie Diamentów. Współpraca Opensailing z Beezone.
Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie