fbpx

Nasze obozy

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Dlaczego warto z nami?

obóz żeglarski Mielno / Unieście
Posiadamy wieloletnie doświadczenie
w organizacji obozów, regat i wszelakich imprez żeglarskich.
Nasi Optimistkarze szkoleni są przez wykwalifikowanych instruktorów
odnoszą sukcesy na regatach w Polsce i za granicą, między innymi w Chinach.
Jesteśmy członkiem projektu ISSA Dinghy Programme
dedykowanemu najmłodszym żeglarzom.
Obozowicze OpenSailing z niecierpliwością
co roku czekają na kolejne turnusy i to dla nas największa nagroda.

Obozy żeglarskie i motorowodne

obóz żeglarski Mielno / Unieście

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji obozów żeglarskich i motorowodnych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogów i instruktorów. Obozy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami i łodziami motorowodnymi, jak i dla młodzieży pragnącej podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnicy obozów dostają solidną dawkę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a do tego mnóstwo zajęć praktycznych na wodzie. Staramy się w młodzieży zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa, ale także poczucie odpowiedzialności za siebie i za innych. Na naszych obozach uczestnicy mają możliwość zdobycia dwóch rodzajów patentów: polskich oraz międzynarodowych ISSA, takich jak Żeglarz Jachtowy / Inland Skipper czy ISSA Dinghy Junior.

Szkolenia na optimist

W Opensailing prowadzimy szkolenia na łódkach regatowych Optimist. Jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Wykonana jest z włókna szklanego, choć zdarzają się drewniane kadłuby.

Optymist został zaprojektowany w 1947 roku przez Amerykanina Clarka Millsa, ale monotypem stał się dopiero w 1995 r. W 1965 utworzono International Optimist Dinghy Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Klasy Optimist), obejmujące obecnie 122 kraje, w tym Polskę. Do łódki należy też rekord Guinnessa: “Największe regaty żeglarskie jednej klasy” ustanowiony w 2012 roku na jeziorze Lago di Garda. Dzieci szkolą się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ISSA. Jest to idealny jacht na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem, zabawy i nauki jednocześnie oraz opanowanie podstaw bezpieczeństwa i odpowiedzialności na wodzie.

Jako Opensailing jesteśmy również uczestnikami i współtwórcami programu dla najmłodszych adeptów żeglarstwa – ISSA Dinghy Skipper. Głównym jego  zadaniem jest promocja żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. Najważniejsze aspekty, na które kładziemy nacisk to poziom wyszkolenia, bezpieczeństwo, rozwój osobisty oraz podnoszenie świadomości ekologicznej. Program otwiera również uczestnikom drogę do  współpracy z innymi klubami i organizacjami, dla których jedynym priorytetem nie są wyniki sportowe.

Zabawy wodne

na obiektach typu banan, koło

Nasza szkoła prowadzi również szkolenia motorowodne, dlatego z wielką przyjemnością prowadzimy na obozach również bloki motorowodne. Uczestnicy nauczą się podstaw budowy łodzi motorowej,  znaków żeglugowych i sygnałów dźwiękowych. A w części praktycznej czekają na nich niesamowite emocje – pływamy motorówką oraz na sprzętach holowanych przez nią.

Dysponujemy wieloma akcesoriami i obiektami pływającymi typu banan, koło, narty wodne czy deski SUP. Banan  holowany za łodzią motorową dostarcza mnóstwo emocji, śmiechu i adrenaliny – zawsze mamy kolejkę chętnych na kolejną przejażdżkę. Zajęcia motorowodne pozwalają dzieciom na chwilę odprężenia i rozrywki, ale także na naukę nowych sportów wodniackich.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie