fbpx

Filia Opensailing Wrocław

Opensailing we Wrocławiu między wyspami

Opensailing we Wrocławiu między wyspami to nie tylko kolejna firma zajmująca się szkoleniami żeglarskimi i motorowodnymi, to przede wszystkim rodzina tworząca społeczeństwo ludzi z pasją do wszystkich sportów wodnych, natury, jej darów jak i jej żywiołów.

Nasze szkolenia przeprowadzamy na różnych akwenach m. in. w Marinie Wrocław, przy Moście Uniwersyteckim oraz w Fabryce Adrenaliny.

Między wyspami – bo stacjonujemy naszymi jednostkami pływającymi na starym mieście przy ulicy księcia Witolda z widokiem na most uniwersytecki przy 12 słynnych odrzańskich i przepięknych wyspach w centrum Wrocławia w skład których wchodzą: Wyspa Słodowa, Bielarska, Młyńska, Piaskowa, Tamka… urokliwy Ostrów Tumski, Kępa Mieszczańska, Wielka Wyspa, Wyspa Rędzińska Wyspa Szczytnicka, Opatowiecka i wiele bezimiennych.

Niewątpliwa atrakcją są zabudowy sięgające średniowiecza, mamy tu ponad sto mostów i 33 kładki, a wszystko to warto zobaczyć od strony wody z 6 przepływających przez Wrocław rzek.

Idealna lokalizacja do sportów wodnych
Wspaniałe miejsce dla miłośników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku - mamy tu około stu mostów i 33 kładki..
Patenty polskie i międzynarodowe ISSA
Jesteśmy członkiem ISSA wiec możecie u nas zdobyć nie tylko polskie ale i międzynarodowe uprawnienia.
Szeroka oferta szkoleń sportów wodnych
Nasze kursy to nowoczesne szkolenia wykorzystujące najnowsze techniki edukacyjne i profesjonalne materiały treningowe.
Rabaty na nasze usługi i sprzęt
Każdy kto przystąpi do rodziny Opensailing korzysta razem z nami z profitów płynących z bycia w naszym teamie

Co możemy Wam zaoferować!

Opensailing Wrocław

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jak i międzynarodowych ISSA Global.

Zapraszamy do bazy Opensailing we Wrocławiu. Prowadzimy tutaj weekendowe szkolenia motorowodne i specjalistyczne. Jesteśmy członkiem ISSA (International Sailing Schools Association). Nasze kursy to nowoczesne szkolenia wykorzystujące najnowsze techniki edukacyjne i profesjonalne materiały treningowe. Szkolenia są prowadzone przez zawodowych instruktorów i trenerów na różnych akwenach.  Nasza oferta jest zawsze dostosowana do najnowszych uwarunkowań rynkowych.

NAUKA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Firmom proponujemy organizację żeglarskich imprez integracyjnych, eventów i regat. Zajmiemy się przygotowaniem imprezy od A do Z. Dzięki naszym ciekawym zajęciom fakultatywnym, zamienimy Wasze firmowe szkolenie w ekscytujące wydarzenie.

INTEGRACJA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Klientom indywidualnym proponujemy organizację rejsów turystycznych i szkoleniowych. Organizujemy rejsy familijne dla rodzin z dziećmi, rejsy tematyczne. W każdym przypadku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie załogi – wtedy zdobywanie doświadczenia żeglarskiego przychodzi z łatwością.

PRZYGODA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji obozów żeglarskich i motorowodnych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogów i instruktorów. Obozy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami i łodziami motorowodnymi, jak i dla młodzieży pragnącej podnieść swoje kwalifikacje.

Uczestnicy obozów dostają solidną dawkę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a do tego mnóstwo zajęć praktycznych na wodzie. Staramy się w młodzieży zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa, ale także poczucie odpowiedzialności za siebie i za innych. Na naszych obozach uczestnicy mają możliwość zdobycia dwóch rodzajów patentów: polskich oraz międzynarodowych ISSA, takich jak Sternik Motorowodny, Inland Power Yacht Skipper, Żeglarz Jachtowy czy Inland Skipper.

PRZYGODA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100
INTEGRACJA100

Czym jest Paddle boarding.
Stand-up Paddle boarding (znany również, jako SUP) to idealna aktywność na świeżym powietrzu – od jezior, rzek po ocean, stand-up paddle boarding to nie tylko przyjemny sposób na przebywanie na wodzie, to także trening całego ciała.

Stand-up paddle boarding to sport wodny, który pozwala odkrywać i cieszyć się wodą bez pływania w niej. Nasze deski do wiosłowania to całkowicie płaskie deski wyposażone również w siedzisko, co umożliwia wygodne pokonywanie długich dystansów. Wiosła SUP są podobne do wiosła kajakowego z wypinanym ostrzem na jednym końcu, ale są dłuższe niż typowe wiosła kajakowe, dzięki czemu możesz w pełni wygodnie stać.

Szkolenie dla początkujących.
Paddle boarding to aktywność bardzo przyjazna dla początkujących – bez względu na wiek, rozmiar czy zdolności sportowe, SUP sprawi tobie ogromną przyjemność.
Nauka prawidłowego pływania na desce wiosłowej jest niezbędna do maksymalizacji mocy i momentu obrotowego przy każdym uderzeniu, a także do poprawy równowagi. Zwiększy to prędkość wiosłowania i zapewni więcej treningu. Z nami nauczysz się odpowiedniej techniki, poprawi to twoją kontrolę nad deską i łatwiejsze manewrowanie.

SPORT100
ZABAWA100
KONTAKT Z NATURĄ100

Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia

Opensailing Wrocław

Team

Opensailing Wrocław

Tak szkolimy

Opensailing Wrocław

Poznaj Wrocławski Węzeł Wodny

Baza Opensailing Wrocław

Odra jest drugą co do długości rzeką w Polsce i trzynastą rzeką w Europie. Liczy sobie 860 km. Do Wrocławia wpływa od południowego wschodu, na wysokości Opatowic, a następnie dociera do centrum miasta. W samym Wrocławiu do dyspozycji mamy 45 km szlaków wodnych.

Wrocławski Węzeł Wodny – ukształtowany na początku XX wieku. To kilka szlaków żeglugowych które swoje początki miały w średniowieczu. Szlak składa się nie tylko z głównego koryta Odry, ale również posiada odnogi są to Południowa, Północna i Stara Odra, w skład węzła wchodzą również kanały, Miejski, Żeglugowy, Powodziowy. Z dopływów Odry w części Wrocławskiej możemy wyróżnić te, które maja ujście na terenie miasta, Oławy, Ślęzy, Bystrzycy i Widawy. Wrocławski węzeł wodny zbudowany został z kilku stopni wodnych z masą ciekawych budowli hydrotechnicznych, takich jak śluzy, jazy w tym będącym swoistym reliktem myśli hydrotechnicznej, wciąż pracujący, kozłowo-iglicowy jaz Psie Pole, dwiema elektrowniami wodnymi z lat 20. XX wieku oraz ponad stoma mostami i kładkami z najsłynniejszym, ponad stuletnim, wiszącym mostem Grunwaldzkim.

Gdzie szkolimy

Sprawdź na jakich akwenach odbywają się nasze szkolenia
Mariny we Wrocławiu
Nasze jednostki stacjonują w Marinie Topacz - przystani znajdującej się w samym sercu Wrocławia przy Moście Uniwersyteckim. We Wrocławiu mamy do dyspozycji inne świetne miejsca do szkoleń: nowoczesną i dużą Marinę Osobowice, usytuowaną w nurcie rzeki Przystań Na Ostrowie, płytką Zatoka Gondoli i wiele innych miejsc.
Infrastruktura wodna
Wrocławskie szlaki wodne to dziesiątki kilometrów uregulowanych i dzikich rzek oraz kanałów. To śluzy i jazy ale także ponad 100 mostów i kilkadziesiąt kładek, wąskie przejścia pod mostami, wąskie przejścia w kanałach, wyspy, mielizny, akweny idealne do pływania w ślizgu i żeglowania jak Zimowisko Barek i wiele więcej.
Śluzy we Wrocławiu
Śluzy wodne we Wrocławiu wybudowane zostały w oparciu o projekt wrocławskich stopni wodnych, który zakładał ich usytuowanie nie tylko, na największej wrocławskiej rzece jaką jest Odra, ale również na jej odnogach i kanałach. W obrębie samego Wrocławia znajduje się 9 śluz. Na naszych kursach ćwiczycie śluzowanie w praktyce.
Jezioro Nyskie
Bardzo blisko, bo około godziny drogi i około 80 km od Wrocławia, znajduje się piękny akwen wodny z widokiem na polskie i czeskie góry. Obdarzony pięknymi wyspami i dziką przyrodą Zbiornik Nysa. Mamy tam do dyspozycji piękne plaże, restauracje, ośrodki wczasowe, mariny, dyskotekę na plaży, klub żeglarski i bazę szkoleniową OPENSAILING z wypożyczalnią.

Egzaminowanie na patenty

żeglarskie i motorowodne

Patenty żeglarskie i motorowodne

W Sail and Power istnieje możliwość równoczesnej certyfikacji na patenty państwowe polskie i patenty międzynarodowe (zgodne z ICC rez. 40 UNECE)

Patenty Polskie100
Patenty Międzynarodowe ISSA100
Szkolenia Instruktorskie100

Patenty Polskie

OPENSAILING oferuje profesjonalne szkolenia żeglarskie i motorowodne, dostosowane do oczekiwań i preferencji uczestników. Indywidualne podejście do klienta i kwalifikacje naszej kadry pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szkolimy według standardów ISSA oraz na patenty państwowe.

Realizujemy egzaminy na patenty polskie z upoważnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki
STERNIK MOTOROWODNY – DSW-WSW.442.123.2020
ŻEGLARZ JACHTOWY – DSW-WSW.442.121.2020
JACHTOWY STERNIK MORSKI – DSW-WSW.442.122.2020
MOTOROWODNY STERNIK MORSKI – DSW-WSW.442.124.2020
HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO LUB INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJĄCYCH – DSW-WSW.442.125.2020

Patenty Międzynarodowe ISSA

Patenty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Standardy szkoleń ISSA opracowane są na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń z wielu zakątków świata i są nieustannie aktualizowane. Świat idzie do przodu, a my nie pozostajemy w tyle. To czyni nasze kursy jedynymi, które wszechstronnie przygotowują do pracy na morzach całego Świata.

Szkolenia Instruktorskie

Wsparcie w przygotowaniu kadry dla klubów i szkół żeglarskich, organizacja szkoleń dla klubów i organizacji żeglarskich łącznie z certyfikacją

Certyfikaty instruktorskie ISSA to praktycznie jedyne dokumenty kwalifikacyjne tego typu w Polsce. Zapewniają one możliwość pracy jako instruktor zarówno w kraju jak i za granicą. Wiele szkół, np. w basenie Morza Śródziemnego, poszukuje instruktorów ISSA.

Standardy szkoleń instruktorskich ISSA opracowane są na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń z wielu zakątków świata i są nieustannie aktualizowane. Świat idzie do przodu, a my nie pozostajemy w tyle. To czyni nasze kursy jedynymi, które wszechstronnie przygotowują do pracy jako instruktor na całym świecie.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie

Marek Gełgut
Instruktor

Jachtowy Sternik Morski i Motorowodny Sternik Morski. Operator SRC Pierwszy kontakt z żaglami miał jako kilkulatek, a od dziesięciu lat jest obecny na wielkiej wodzie. Pływa po ciepłych akwenach, ale najbardziej lubi wody na północ od naszego kraju. Zimno i Niedźwiedzie Mięso mu niestraszne. Kocha Mazury i zawsze w roku stara się tam być. Marek nie potrafi siedzieć na jednym miejscu i mieszkając u stóp górskich szlaków często na nie wychodź, lecz woda jest jego prawdziwym żywiołem. Największym jego marzeniem jest rejs dookoła naszego globu. . W OpenSailing Marek prowadzi szkolenia żeglarskie, motorowodne, SRC, rejsy szkoleniowe.

Michał Babicz
Instruktor

Michał Babicz – instruktor, który swoje doświadczenie w żeglarstwie zbiera od dziewiętnastu lat.
Zaczynał jako zawodnik regatowy w klasie Optymist oraz Laser. Swoją wiedzę przekazuje najmłodszym zawodnikom jako trener na obozach i półkoloniach dla dzieci. Od kilku lat bierze udział w ogólnopolskim programie PolSailing, który ma na calu promowanie żeglarstwa wśród najmłodszych. Jego doświadczenie wzbogaca osiem lat praktyki w żegludze morskiej. Prowadzone przez niego rejsy stażowe odbywały się m.in. w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii, na Karaibach oraz Seszelach. Dąży do spopularyzowania żeglarstwa zarówno regatowego, jak i rekreacyjnego. W OpenSailing Michał prowadzi szkolenia żeglarskie, motorowodne, SRC, rejsy szkoleniowe, obozy Dinghy Skipper dla najmłodszych adeptów żeglarstwa.

Adrian Milewski
Instruktor

Adrian Milewski – instruktor żeglarstwa morskiego, instruktor motorowodny morski, instruktor SRC. Współtwórca wrocławskiego i nyskiego oddziału OPENSAILING. Człowiek o wielkich aspiracjach, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Historię z żeglarstwem rozpoczął od zbudowania własnej łodzi. Wraz z postępami prac, pogłębiał swoją wiedzę na temat żeglarstwa. W czasie pierwszej próby na wodzie z żaglami zrozumiał, że to coś więcej niż pasja. Pojawiały się kolejne projekty i pomysły, dzięki którym dziś prowadzi kursy, żegluje w wolnych chwilach w Chorwacji i czuwa nad rozwojem dwóch filii naszej szkoły.
Życiowy cel – rejs wokół globu bez presji czasu. Życiowa misja – wprowadzanie na polski rynek innowacji i nieustanne podwyższanie standardów obsługi partnerów biznesowych.

Szymon Zienkiewicz
Instruktor

Instruktor Szymon Zienkiewicz. Z żeglarstwem związany przez prawie całe życie. Zaczynał swoją
przygodę jako młody zawodnik popularnej klasy dla dzieci „Optymist”. W późniejszym czasie szkolił
młodych żeglarzy na tym samym typie łodzi w klubie, na półkoloniach i w programie Polskiego
Związku Żeglarskiego „POLSALING”.
Poza uczestnictwem w regatach na szczeblu ogólnopolskim jego pasją jest żeglarstwo morskie.
Cierpliwość i wiedza pozwalają mu na efektywne przekazywanie wiedzy nowym adeptom
żeglarskiego i motorowodnego świata.

Wiktor Orzeszko
Instruktor

Instruktor Wiktor Orzeszko. Żeglarstwo istnieje w jego rodzinie od pokoleń. Pierwszy swój rejs morski
odbył jako najmłodszy kilkumiesięczny załogant jachtu S/Y Bies ze swoimi rodzicami, którzy
zaszczepili w nim jego pasję. Poza żeglarstwem uprawia kajakarstwo górskie – pasję, którą dzieli ze
swoim ojcem Szymonem Orzeszko.
Od najmłodszych lat interesuje się żeglarstwem regatowym zdobywając przy tym w tej dyscyplinie
liczne osiągnięcia na szczeblu krajowym. Doświadczenie i wiedza nabyta w młodym wieku pozwala
mu na przekazywanie piękna żeglarstwa młodzieży w tej samej szkółce żeglarskiej, w której zaczynał
on sam.
Wiedza i umiejętności nabyte przez lata rejsów i regat pozwalają mu na skuteczne szkolenie osób, które dopiero zaczynają przygodę z żeglarstwem i motorowodniactwem.

Bartłomiej Staśkiewicz
Instruktor

Bartek to świeżo upieczony instruktor OpenSailing. Swoją przygodę z żeglarstwem zaczął w wieku 9 lat w klubie sportowym “BAZA” Mrągowo na Mazurach. Od zawsze interesowały go deski i wszystkie sporty z nimi związane. Wyznaje MANAizm, który w kulturze Polinezyjskiej, jest energią duchowej siły, której moc pochodzi z wody. Człowiek z wielką pasją do wszystkich sportów związanych z wodą, ambitny, nastawiony na samorozwój i lubiący dzielić się swoją wiedzą. Nie straszne mu wyzwania związane z naprawami i technologią laminatów i innowacyjnych rozwiązań.