fbpx

OFERTA DLA ORGANIZATORÓW OBOZÓW I KOLONII DLA DZIECI

Jeśli jesteście Państwo organizatorem obozów lub kolonii dla dzieci i młodzieży Opensailing proponuje skorzystanie z naszej oferty szkoleń żeglarskich i motorowodnych.

Dla młodzieży powyżej 14 roku życia oferujemy przeprowadzenie dwudniowego kursu Sternika Motorowodnego i Inland Power Yacht Skipper.

Patent Sternika Motorowodnego jest niezbędny do prowadzenia łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz morskich na łodziach o długości do 12 m w odległości 2 Mm od brzegu lub po morskich wodach osłoniętych. Po morzu w porze dziennej. Jest on przydatny nie tylko dla miłośników motorówek, ale także nurków, ratowników, wędkarzy, żeglarzy.

Certyfikat Inland Power Yacht Skipper potwierdza umiejętność samodzielnego kierowania łodzią motorową w żegludze rekreacyjnej po wodach śródlądowych i do 2 Mm od brzegu. Daje możliwość holowania narciarza wodnego i pływających sprzętów rekreacyjnych. Szkolenie obejmuje także prowadzenie skuterów wodnych bez ograniczenia mocy. Praktyka odbywa się na łodzi motorowej mogącej płynąć w ślizgu.

Szkolimy na międzynarodowe certyfikaty ISSA oraz na patenty państwowe.

Dla młodszych dzieci oferujemy między innymi szkolenia na najmniejszych jachtach klasy OPTIMIST.

SZKOLENIA NA OPTIMIST

W Opensailing prowadzimy szkolenia na łódkach regatowych Optimist. Jest to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Wykonana jest z włókna szklanego, choć zdarzają się drewniane kadłuby.

Optymist został zaprojektowany w 1947 roku przez Amerykanina Clarka Millsa, ale monotypem stał się dopiero w 1995 r.

W 1965 utworzono International Optimist Dinghy Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Klasy Optimist), obejmujące obecnie 122 kraje, w tym Polskę.

Do łódki należy też rekord Guinnessa: “Największe regaty żeglarskie jednej klasy” ustanowiony w 2012 roku na jeziorze Lago di Garda.

Dzieci szkolą się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Jest to idealny jacht na rozpoczęcie przygody z żeglarstwem, zabawy i nauki jednocześnie oraz opanowanie podstaw bezpieczeństwa i odpowiedzialności na wodzie. Stawiamy na rozwój ruchowy dzieci i młodzieży, tak potrzebny w dzisiejszym świecie, a także na poszerzanie horyzontów i rozwijanie pasji w naszych najmłodszych klientach.

ZABAWY WODNE NA OBIEKTACH TYPU BANAN, KOŁO

W naszej ofercie Opensailing posiadamy akcesoria i obiekty pływające typu banan, koło, narty wodne. Jeżeli planujecie Państwo imprezę, dzień z zabawami wodnymi na obozie czy kolonii, możemy dla Was zorganizować niezapomniany program pełen atrakcji i radości. Banan holowany za łodzią motorową dostarcza ogromnych emocji i adrenaliny, jest to świetny sposób na zapewnienie uczestnikom imprezy nowych wrażeń oraz sprawdzenie swojej siły i wytrzymałości.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie