fbpx

Filia Opensailing Piła

Opensailing w Pile na Zalewie Koszyckim

W pilskim Opensailing nasze kursy motorowodne i żeglarskie organizujemy nad Zalewem Koszyckim i na rzece Gwdzie. Kursy na Sternika Motorowodnego często prowadzimy w Wałczu na Jeziorze Zamkowym. Treningi żeglarskie organizujemy także w formie wyjazdów na okoliczne akweny do zaprzyjaźnionych ośrodków w Kamienicy, Czaplinku, Starym Drawsku.

Na Zalewie odbywały się także imprezy cykliczne, między innymi Festiwal Żagli ISSA oraz Regaty o Puchar Grodu Staszica – największa impreza w Okręgu w klasie Optimist, której organizatorem jest Uczniowski Klub Żeglarski „Wodniak” a Opensailing od lat patronował imprezie.

Organizowane szkolnia i zajęcia praktyczne w programie Dinghy Skipper Programme, popularyzującym żeglarstwo, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Szkoleniowcy z Piły i trener UKŻ, pan Ryszard Michalski, mogą się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami swoich wychowanków, m.in.: młodzi żeglarze z ISSA Poland Team biorący udział w programie ISSA Dinghy Skipper reprezentowali Polskę na regatach w Chinach w Qingdao International Optimist Camp & Regatta już dwukrotnie.

W pilskiej filii organizujemy szkolenia motorowodne i żeglarskie. Kursy Sternik Motorowodny – Inland Power Yacht Skipper i Żeglarz Jachtowy oraz szkolenia z holowania narciarzy wodnych i wakeboardzistów prowadzimy od marca do końca października w formie weekendowej. Systematycznie organizujemy także zajęcia i szkolenia na deskach SUP, szkolenia ratownicze i inne z zakresu sportów wodnych.

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jaki i międzynarodowych ISSA Global.

W Opensailing w Pile nasze kursy motorowodne i żeglarskie organizujemy nad Zalewem Koszyckim w Bazie Wodniak oraz na rzece Gwdzie.

Na Zalewie odbywają się także imprezy cykliczne, między innymi Festiwal Żagli ISSA oraz Regaty o Puchar Grodu Staszica – największa impreza w Okręgu w klasie Optimist, której organizatorem jest Uczniowski Klub Żeglarski „Wodniak” a Opensailing od lat patronuje imprezie.
W bazie Wodniak zajmujemy się organizacją obozów żeglarskich, szkoleń i zajęć praktycznych nad Zalewem Koszyckim oraz popularyzacją żeglarstwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Szkoleniowcy z Piły i trener UKŻ, pan Ryszard Michalski, mogą się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami swoich wychowanków, m.in.: młodzi żeglarze z ISSA Poland Team biorący udział w programie ISSA Dinghy Skipper reprezentowali Polskę na regatach w Chinach w Qingdao International Optimist Camp & Regatta już dwukrotnie.

W Pile organizujemy szkolenia motorowodne i żeglarskie. Kursy Sternik Motorowodny – Inland Power Yacht Skipper i Żeglarz Jachtowy oraz szkolenia z holowania narciarzy wodnych i wakeboardzistów prowadzimy od marca do końca października w formie weekendowej. Systematycznie organizujemy także zajęcia i szkolenia na deskach SUP, szkolenia ratownicze i inne z zakresu sportów wodnych.

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jaki i międzynarodowych ISSA Global.

Idealna lokalizacja do sportów wodnych
Wspaniałe miejsce dla miłośników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Dobra lokalizacja dla początkujących żeglarzy.
Patenty polskie i międzynarodowe ISSA
Jesteśmy członkiem ISSA wiec możecie u nas zdobyć nie tylko polskie ale i międzynarodowe uprawnienia.
Szeroka oferta szkoleń sportów wodnych
Nasze kursy to nowoczesne szkolenia wykorzystujące najnowsze techniki edukacyjne i profesjonalne materiały treningowe.
Rabaty na nasze usługi i sprzęt
Każdy kto przystąpi do rodziny Opensailing korzysta razem z nami z profitów płynących z bycia w naszym teamie

Co możemy Wam zaoferować!

Opensailing w Pile

Na wszystkich naszych imprezach istnieje możliwość certyfikacji i uzyskania patentów żeglarskich oraz motorowodnych, zarówno polskich jak i międzynarodowych ISSA Global.

Zapraszamy do pilskiej filii Opensailing. Prowadzimy tutaj weekendowe szkolenia motorowodne i specjalistyczne. Jesteśmy członkiem ISSA (International Sailing Schools Association). Nasze kursy to nowoczesne szkolenia wykorzystujące najnowsze techniki edukacyjne i profesjonalne materiały treningowe. Szkolenia są prowadzone przez zawodowych instruktorów i trenerów na różnych akwenach.  Nasza oferta jest zawsze dostosowana do najnowszych uwarunkowań rynkowych.

NAUKA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Firmom proponujemy organizację żeglarskich imprez integracyjnych, eventów i regat. Zajmiemy się przygotowaniem imprezy od A do Z. Dzięki naszym ciekawym zajęciom fakultatywnym, zamienimy Wasze firmowe szkolenie w ekscytujące wydarzenie.

INTEGRACJA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Klientom indywidualnym proponujemy organizację rejsów turystycznych i szkoleniowych. Organizujemy rejsy familijne dla rodzin z dziećmi, rejsy tematyczne. W każdym przypadku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie załogi – wtedy zdobywanie doświadczenia żeglarskiego przychodzi z łatwością.

PRZYGODA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji obozów żeglarskich i motorowodnych dla dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogów i instruktorów. Obozy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z żaglami i łodziami motorowodnymi, jak i dla młodzieży pragnącej podnieść swoje kwalifikacje.

Uczestnicy obozów dostają solidną dawkę niezbędnej wiedzy teoretycznej, a do tego mnóstwo zajęć praktycznych na wodzie. Staramy się w młodzieży zaszczepić zamiłowanie do żeglarstwa, ale także poczucie odpowiedzialności za siebie i za innych. Na naszych obozach uczestnicy mają możliwość zdobycia dwóch rodzajów patentów: polskich oraz międzynarodowych ISSA, takich jak Sternik Motorowodny, Inland Power Yacht Skipper, Żeglarz Jachtowy czy Inland Skipper.

PRZYGODA100
ŻEGLOWANIE100
ZABAWA100
INTEGRACJA100

Czym jest Paddle boarding.
Stand-up Paddle boarding (znany również, jako SUP) to idealna aktywność na świeżym powietrzu – od jezior, rzek po ocean, stand-up paddle boarding to nie tylko przyjemny sposób na przebywanie na wodzie, to także trening całego ciała.

Stand-up paddle boarding to sport wodny, który pozwala odkrywać i cieszyć się wodą bez pływania w niej. Nasze deski do wiosłowania to całkowicie płaskie deski wyposażone również w siedzisko, co umożliwia wygodne pokonywanie długich dystansów. Wiosła SUP są podobne do wiosła kajakowego z wypinanym ostrzem na jednym końcu, ale są dłuższe niż typowe wiosła kajakowe, dzięki czemu możesz w pełni wygodnie stać.

Szkolenie dla początkujących.
Paddle boarding to aktywność bardzo przyjazna dla początkujących – bez względu na wiek, rozmiar czy zdolności sportowe, SUP sprawi tobie ogromną przyjemność.
Nauka prawidłowego pływania na desce wiosłowej jest niezbędna do maksymalizacji mocy i momentu obrotowego przy każdym uderzeniu, a także do poprawy równowagi. Zwiększy to prędkość wiosłowania i zapewni więcej treningu. Z nami nauczysz się odpowiedniej techniki, poprawi to twoją kontrolę nad deską i łatwiejsze manewrowanie.

SPORT100
ZABAWA100
KONTAKT Z NATURĄ100

Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia

Opensailing Piła

Team

Opensailing Piła

Tak szkolimy

Opensailing Piła

Poznaj Zalew Koszycki w Pile

Baza Opensailing Piła

Sztuczny zalew o powierzchni 104 ha powstał w latach 1977 – 1981 w wyniku spiętrzenia rzeki Ruda poniżej rezerwatu Kuźnik. Zadaniem zbiornika miało być retencjonowanie wody, ochrona przeciwpowodziowa, poprawienie klimatu miasta.

Koszyce II to dwa oddzielne zbiorniki połączone kanałem, ciekawostką jest, że akwen wyposażony jest w pompownię, która służy do regulowania poziomu wody w położonym niedaleko rezerwacie „Kuźnik”.

Zalew Koszycki to idealne miejsce dla młodych żeglarzy, który na tych spokojnych wodach mogą nabierać doświadczenia w sportach wodnych.

Szkolenia żeglarskie na Gwdzie

Opensailing w Pile

Kolejnym miejscem na szkolenia w Pile jest rzeka Gwda (dawniej Głda) jest największym dopływem Noteci, wpada do niej w Ujściu koło Piły. Cechą charakterystyczną Gwdy jest bardzo duży przepływ 26 m/s- jak dla rzeki nizinnej. Dzięki temu na niektórych swoich odcinkach przypomina potoki, które znamy z górskich krajobrazów.

W granicach miasta rzeka Gwda oferuje nam wiele możliwości aktywnego wypoczynku na wodzie, mamy do dyspozycji przystanie wodne gdzie możemy wypożyczyć kajaki czy supy. W okresie od Maja do końca września możemy również skorzystać z usług tramwaju wodnego, który kursuje codziennie w granicy czterech przystanków wodnych.

Walory szkoleń na zalewie Koszyckim

Sprawdź dlaczego warto szkolić się na Zalewie Koszyckim
Baza Wodniak Piła
Biel żagli, błękitne niebo i prawdziwie żeglarska atmosfera, takie walory czekaja na miłośników sportów wodnych w przystani WODNIAK Piła nad Zalewem Koszyckim. Gwarantujemy najwyższą jakość szkoleń.
Infrastruktura wodna
Sztuczny zalew o powierzchni 104 ha powstał w latach 1977 – 1981 w wyniku spiętrzenia rzeki Ruda poniżej rezerwatu Kuźnik. Ciekawostką jest możliwość regulacji poziomu wody w zbiorniku.
Eventy nad Zalewem
Położenie i charakterystyka Zalewu Koszyckiego sprzyjają organizacji eventów żeglarskich takich jak regaty Żeglarskie o Puchar Grodu Staszica, Festiwale Żagli, imprezy fimowe i okolicznościowe.
Rzeka Gwda
Rzeka Gwda to ponad 100 km wodnych tras. Przystanie wodne oraz świetnie zagosopdarowana wyspa w centrum miasta to tylko część atrakcji jakie oferuje rzeka Gwda miłośnikom sportów wodnych.

XXII Regat Żeglarskich o Puchar Grodu Staszica

Baza Opensailing Piła

Przedstawiamy kilka migawek z XXII Regat Żeglarskich o Puchar Grodu Staszica. Wydarzenie to od wielu lat wpisało się na listę obowiązkowych imprez żeglarskich w regionie. Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Żeglarski „Wodniak” a OPENSAILING kolejny raz wsparł regaty jako sponsor. Zwycięski klub w klasyfikacji zespołowej otrzymuje tradycyjnie Puchar Grodu Staszica. W ramach programu ISSA Dinghy Skipper, uczestnicy otrzymali dodatkowe nagrody za Dobre Żeglowanie.

Egzaminowanie na patenty

żeglarskie i motorowodne

Patenty żeglarskie i motorowodne

W Sail and Power istnieje możliwość równoczesnej certyfikacji na patenty państwowe polskie i patenty międzynarodowe (zgodne z ICC rez. 40 UNECE)

Patenty Polskie100
Patenty Międzynarodowe ISSA100
Szkolenia Instruktorskie100

Patenty Polskie

OPENSAILING oferuje profesjonalne szkolenia żeglarskie i motorowodne, dostosowane do oczekiwań i preferencji uczestników. Indywidualne podejście do klienta i kwalifikacje naszej kadry pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szkolimy według standardów ISSA oraz na patenty państwowe.

Realizujemy egzaminy na patenty polskie z upoważnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki
STERNIK MOTOROWODNY – DSW-WSW.442.123.2020
ŻEGLARZ JACHTOWY – DSW-WSW.442.121.2020
JACHTOWY STERNIK MORSKI – DSW-WSW.442.122.2020
MOTOROWODNY STERNIK MORSKI – DSW-WSW.442.124.2020
HOLOWANIE NARCIARZA WODNEGO LUB INNYCH OBIEKTÓW PŁYWAJĄCYCH – DSW-WSW.442.125.2020

Patenty Międzynarodowe ISSA

Patenty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Standardy szkoleń ISSA opracowane są na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń z wielu zakątków świata i są nieustannie aktualizowane. Świat idzie do przodu, a my nie pozostajemy w tyle. To czyni nasze kursy jedynymi, które wszechstronnie przygotowują do pracy na morzach całego Świata.

Szkolenia Instruktorskie

Wsparcie w przygotowaniu kadry dla klubów i szkół żeglarskich, organizacja szkoleń dla klubów i organizacji żeglarskich łącznie z certyfikacją

Certyfikaty instruktorskie ISSA to praktycznie jedyne dokumenty kwalifikacyjne tego typu w Polsce. Zapewniają one możliwość pracy jako instruktor zarówno w kraju jak i za granicą. Wiele szkół, np. w basenie Morza Śródziemnego, poszukuje instruktorów ISSA.

Standardy szkoleń instruktorskich ISSA opracowane są na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń z wielu zakątków świata i są nieustannie aktualizowane. Świat idzie do przodu, a my nie pozostajemy w tyle. To czyni nasze kursy jedynymi, które wszechstronnie przygotowują do pracy jako instruktor na całym świecie.

Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie

Michał Turzynski
Instruktor

Przygodę z wodą zapoczątkował u niego tata  – zazwyczaj cały wolny czas spędzali nad wodą uprawiając żeglarstwo, sporty motorowodne, windsurfing. Bardzo szybko, razem z bratem, opanowali sztukę rzemiosła żeglarskiego i zdobyli pierwsze uprawnienia żeglarskie i motorowodne. Od 17 lat służy w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie co roku realizuje bardzo trudny i wymagający program szkoleń i rejsów stażowych.  Żeglarstwo stało się jego pracą. Kwalifikacje Michała i wieloletnie doświadczenie na morzu, zapewnią kursantom i załogom poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość czerpania maksymalnej przyjemności z nauki rzemiosła żeglarskiego  oraz pływania.

Ernest Szczepaniak
Instruktor

Z żeglarstwem związany od najmłodszych lat. Jako dziecko i nastolatek pływał regatowo w barwach klubu “OPTY” Ustka.

Aktualnie zawodowo jest skipperem, instruktorem żeglarstwa i motorowodnym już od ponad 10 lat. Stawia na ciągły rozwój osobisty w tych dziedzinach i lubi nowe wyzwania.

Zawsze pozytywnie nastawiony do swoich kursantów i załogi. Cierpliwy, pomocny i uśmiechnięty. Oprócz żeglarstwa interesuje się również fotografią, którą lubi łączyć ze swoją pracą zawodową.

Jego motto: “Praktyka czyni mistrza”

Łukasz Smołka
Instruktor

Łukasz Smołka. Gdy miał 6 lat wsiadł na żaglówkę BEZ-2 i już praktycznie nigdy nie wysiadł. Zapalony żeglarz, muzyk, inżynier. Realizujący swoją pasję jako instruktor, sędzia, zawodnik i skipper. Dla niego sezon zaczyna się w marcu i trwa do listopada – Optimist, Omega, Europa, kabinowe śródlądowe i morskie, byle nie tonęło.
Społecznik w edukacji i sporcie, wszędzie tam gdzie potrzeba działania, ale można to robić z ukrycia.
W szkoleniu motorowodniackim wyznaje podejście inżynierskie: skupienie, precyzja i bezpieczeństwo to droga do sukcesu. Na zabawę przyjdzie czas.
Dobre pływanie zaczyna się na łodzi, a kończy z gitarą przy ognisku.

Ryszard Michalski
Instruktor

Ryszard Michalski, mgr wychowania fizycznego AWF Poznań, żeglarz jachtowy, motorowodny, instruktor żeglarstwa, Dinghy Instruktor, Inland Sailing Instruktor, (Nr 080827/667/PL, Nr 208807 Nr 37457/I/S/2012, № DGT1416, № NF1417), Inland Power Instruktor (№ LT1415), wyróżniony Honorową Odznaką Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego (Nr 3791), Zasłużony Żeglarz Okręgu Pilskiego (Nr 023), przede wszystkim pasjonat żeglarstwa i pracy z młodzieżą.

Ryszard Michalski od 25 lat uczy w szkole, od 21 lat czynnie prowadzi zajęcia i szkoli młodzież w UKŻ Wodniak Piła, gdzie pełni funkcję wiceprezesa ds. szkoleń. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu na skuteczne szkolenie dorosłych. W Opensaling prowadzi szkolenia, obozy żeglarskie i motorowodne w bazie nad Zalewem Koszyckim oraz na innych akwenach.