fbpx

Opensailing w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej

Grupa Regatowa Opensailing wystartuje w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość. Oficjalnie potwierdzamy, że Grupa Regatowa Opensailing w sezonie 2024 wystartuje w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej. WLŻ to jedna z pięciu lig regionalnych, które są częścią Polskiej Ligi Żeglarskiej. Od sezonu 2024 nie będzie rozgrywek 2 Ligi, która była początkowym etapem dla każdej nowej załogi klubowej wchodzącej do Ligi. Teraz aby zacząć startować w Lidze i awansować do 1 Ligi, trzeba wziąć udział w jednej z Lig Regionalnych (Warszawskiej, Mazurskiej, Trójmiejskiej, Śląskiej lub Wielkopolskiej) i wystartować w finale, czyli kwalifikacjach. Wszystkie Ligi będą organizowane na wzór rywalizacji w Ekstraklasie i 1 Lidze, będzie również tzw. tracking i wyniki na żywo oraz arbitraż na wodzie.

Start w Lidze regionalnej to dla każdego teamu szansa na awans, to tutaj właśnie zaczyna się droga do ścigania się o Klubowe Mistrzostwo Polski. Zwycięzca Polskiej Ligi Żeglarskiej zdobywa tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ, a pierwsze cztery kluby Ekstraklasy otrzymują prawo startu w prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach Żeglarskiej Ligi Mistrzów.

Dla Grupy Regatowej Opensailing, start w Lidze to możliwość uczestnictwa w zawodach żeglarskich na wysokim poziomie i rywalizacja z czołowymi polskimi klubami żeglarskimi. Idea Ligi – dobra zabawa połączona z rywalizacją i nauką sportowego żeglarstwa – przekonała nas do udziału w tym projekcie.

Grupa Regatowa Opensailing członkiem WOZŻ
Nowy sezon motorowodny 2024 w OpenSailing. Startujemy.
Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie