fbpx

Wakacyjne przygody Łowców Wiatru

Obozy Żeglarskie OpenSailing

Po raz kolejny nasi dzielni młodzi żeglarze wyruszyli na obozy OpenSailing. Zaczęliśmy w Nysie, w przepięknej scenerii, na Plaży Skorochów z widokiem na góry. Uczestnicy ISSA Dinghy Skipper Camp przez tydzień poznawali zakątki i tajemnice Jeziora Nyskiego. Przeżyli wspaniałą przygodę, czyli podróż na wyspę i długie rejsy eksplorujące zbiornik.  Ćwiczymy technikę, zdobywamy nowe umiejętności, a na koncie obozowiczów rośnie w zawrotnym tempie liczba godzin spędzonych na wodzie.

Nie zabrakło przystanków na chwilę oddechu – dziękujemy i pozdrawiamy Beach Brothers Team 😉. Jak zawsze w programie znalazły się zajęcia motorowodne. Uwielbiane przez wszystkich atrakcje dają nam zastrzyk endorfin i adrenaliny. W pakiecie wodnych szaleństw serwujemy zatem młodzieży przejażdżki na bananie, motorówki, narty, skutery wodne, wakeboard i koło zwane „ciachem” 😊.

W niedzielę przenieśliśmy się z kolei do Tuchomia, do Dworku Oleńka – naszej bazy na Kaszubach. Przemierzyliśmy cała Polskę, z gór nad morze, gdzie czeka nas kolejny niesamowity tydzień. Starsi uczestnicy przygotowują się do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Ponadto maja możliwość uzyskania certyfikatu międzynarodowego ISSA – Inland Skipper. Zmęczenie i radość u nas idą w parze.

W tym samym czasie na Adriatyku, w chorwackiej filii OpenSailing, żegluje i szkoli się kolejna ekipa Łowców, z tym, że oni akurat wiatru nie muszą szukać 😉. Pogoda dopisuje im niezmiennie i daje niezła szkołę umiejętności żeglarskich. Wspaniałe widoki i pyszności serwowane przez cooka wynagradzają wysiłki młodych żeglarzy.

Wszystkie nasze relacje z obozów i rejsów Łowców Wiatru możecie śledzić na FB. A my dziękujemy uczestnikom za ich zaangażowanie i uśmiech, jesteśmy dumni z Waszych postępów. Rodzicom z kolei za zaufanie po raz kolejny. Natomiast wszystkim zainteresowanym polecamy obserwować nasze newsy, aby nie przeoczyć zapisów na przyszły rok. Pozdrawiamy obozowiczów i naszą najwspanialszą kadrę OpenSailing TEAM!

 

Plaża Skorochów w Nysie
CZARTERY w Chorwacji 2023
Nawigacja

Mój koszyk

Zamknij
Oglądane

Najczęściej wyświetlane

Zamknij

Szybki podgląd

Zamknij

Kategorie